Szóstka na szóstkę!

Szkoła Podstawowa Nr 6 im. Michała Elwiro Andriollego w Otwocku

Wpisy w kategorii: konkursy 2012/13

Z przyjemnością informujemy, że w I Festiwalu Piosenki i Muzyki Religijnej Sacrosong 2013, II miejsce zajęła Schola Liturgiczna z Parafii MB Królowej Polski prowadzona przez Siostrę Karolinę.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Uczniowie klas młodszych mieli przyjemność uczestniczyć w finale Konkursu Recytatorskiego TUWIM DZIECIOM. Uroczystość przygotowały panie: Anna Trzaskowska, Anna Baranowska i Małgorzata Lesiakowska-Sierpińska.

Laureaci i Goście obejrzeli spektakl TUWIM ZNANY I LUBIANY, przygotowany przez uczestników I etapu Konkursu dla klas 4-6.

Dyplomy laureatów i nagrody książkowe otrzymali;

Milena Konarzewska z 6b – I miejsce,
Weronika Fijka z 6b – II miejsce,
Adrianna Zając z kl. 6b – II miejsce,
Adrianna Wiśniak z kl. 6b – III miejsce,
Aleksandra Kasprzak z 4a – III miejsce,
Daria Jesiotr z 6c – wyróżnienie,

Maciej Majewski z 1c – I miejsce,
Natalia Kośmicka z 3a – I miejsce,
Sandra Szymańska z 2b – II miejsce,
Julia Anc z 2a – II miejsce,
Basia Ruszkowska z Ic – III miejsce,
Marta Szatkowska z 1b – III miejsce.

GRATULUJEMY!

Wyjechać na wakacje, poznać nowych przyjaciół, rozmawiać z nimi godzinami po… angielsku.

Z przyjemnością przedstawiamy Państwu laureatów Szkolnego Konkursu Języka Angielskiego, zorganizowanego przez panie: Marzenę Grzegrzółkę i Anetę Sadowską.

KLASY 4:

MIEJSCE I Dominik Nykiel (klasa 4b)
MIEJSCE II Igor Poprawka (klasa 4a)
MIEJSCE III Dominik Zakrzewski (klasa 4a)

KLASY 5 i 6:

MIEJSCE I Marcelina Jankowska (klasa 6c)
MIEJSCE II Gabriel Bukat (klasa 6a)
MIEJSCE III Julia Orzełowska (klasa 6c)

Wyróżnienia w klasach 5 otrzymują:

Szymon Zawalich (klasa 5a)
Jan Rybak (klasa 5b)
Karolina Belka (klasa 5b)
Zuzanna Mazurek (klasa 5a)

GRATULUJEMY!

Mieliśmy przyjemność gościć laureatów Gminnego Konkursu Matematycznego „Mistrz Matematyki”, organizowanego przez naszą szkołę i panią Renatę Piwowarską.

Gośćmi honorowymi uroczystości rozdania nagród byli: Prezydent Otwocka  Zbigniew Szczepaniak i przedstawiciel sponsora – banku Spółdzielczego w Otwocku – Robert Piskorz.

 

W I etapie Konkursu uczestniczyło 296 uczniów z 7 szkół podstawowych: 1, 5, 6, 8, 9, 12, 96.

W II etapie wzięło udział 45 uczniów w trzech grupach wiekowych.

Laureaci  klasa IV

miejsce

uczeń

szkoła

1

Michał Zedlewski

1

2

Aleksandra Bożek

5

3

Aniela Skruszeniec

96

Laureaci klasa V

miejsce

uczeń

szkoła

1 Dominik Głębocki 12
2 Natalia Wilk 12
3 Grzegorz Jaczewski 12

Laureaci klasa VI

miejsce

uczeń

szkoła

1

Dominika Daśko 96

2

Aleksandra Wasiak 12

3

Aleksandra Kulikowska 1

Wyróżniono 9 osób w trzech kategoriach wiekowych:

Wyróżnienie klasa IV

miejsce

uczeń

szkoła

4

Krystian Pacak

9

4

Julia Siwiec

1

4

Natalia Wyglądała

8

4

Oskar Korab

6

Wyróżnienie klasa V

miejsce

uczeń

szkoła

4 Magdalena Szuba 8
4 Jakub Kita 12

Wyróżnienie klasa VI

miejsce

uczeń

szkoła

4

Aleksandra Mucha 12

4

Agata Lachowiecka 5

Nauczyciele biorący udział w pracach komisji konkursowej:

  • Elżbieta Nowakowska (sp6 i sp96)
  • Iwona Piłka (sp5)
  • Grzegorz Szarek (sp 1)

Twórca logo konkursu: Mikołajewska Maria nauczycielka Gim Nr 4 w Otwocku.

Organizatorom i Uczestnikom – gratulujemy i dziękujemy!

Zdjęcia z uroczystości;

Z przyjemnością informujemy, że Szymon Wiśniewski z klasy 2a zdobył wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie „Kangur Matematyczny”.

Mistrzowi Szymonowi i pani Hannie Przybysz – GRATULUJEMY!

Miło nam było gościć uczestników II etapu Gminnego Konkursu Matematycznego „Mistrz Matematyki”, zorganizowanego przez Szkołę Podstawową Nr 6 w Otwocku i panią Renatę Piwowarską.

W konkursie wzięło udział 45 uczniów ze Szkół Podstawowych Nr 1, 5, 6, 8, 9, 12, 96 z Otwocka.

Nad przebiegiem II etapu czuwał zespół w składzie: Iwona Piłka, Grzegorz Szarek, Renata Piwowarska, Anna Książek, Katarzyna Pielak i Elżbieta Nowakowska.

Życzymy sukcesu!

Autorką zdjęć jest Wiktoria Sasin z klasy 6b:

Napisała Marianna Gomadzka z 6c:

15.05 w Gminnym Ośrodku Kultury w Wiązownie odbył się VI Powiatowy Konkurs Piosenki Polskiej. Naszą szkołę reprezentował zespół Andromeda w składzie:

-Karola Kozłowska, -Kinga (Żywicielka) Rewer, -Weronika Fijka, -Milena Konarzewska, -Adrianna Zając, -Karolina Belka, -Oskar Korab, -Julia Borkowska, -Klaudia Głowala, -Wiktoria Wiśniak, -Marianna Gromadzka.

Wyróżnienie dostał Oskar Korab i zespół Andromeda.

I  miejsce zajęła Marianna Gromadzka, której akompaniowała pani Anna Ćwiklińska.

GRATULUJEMY!

Dwunastu uczniów naszej szkoły, pod opieką pani Ewy Osińskiej,  wzięło udział w konkursie historycznym.

Uczestnicy:

Julia Orzełowska 6c,
Marianna Gromadzka 6c,
Ada Zając 6b,
Marta Święch 6a,
Julian Kowalczyk 6a,
Michał Kądziołka 6b,
Ilona Ciara 6a,
Anna Leszczyńska 6a,
Tomasz Bukat 6a,
Krzysztof Mikliński 6a,
Patryk Pacek 6a,
Hubert Bukowicki 6b.

Życzymy powodzenia!

Autorami wpisu są Wiktoria Sasin i Michał Kądziołka.                                                               

Dnia  09.05.2013 w Ognisku „Świder” odbył się konkurs „Piosenka w Świdrze”. Naszą szkołę reprezentowały:  Milena Konarzewska z kl. 6Bz utworem „Nie bądź taki szybki Bill” i  Karolina Belka z kl.5B z utworem „Niech żyje bal”. Karolina Belka startowała  w młodszej grupie i WYGRAŁA, zajęła 1 miejsce.  Milena, która pięknie zaśpiewała, zostaławyróżniona w grupie starszej.

W jury było wiele gwiazdw tym Maciej Rock, głównym jurorem był Baron z ze społu Afromental.

Organizatorom i pani Annie Ćwiklińskiej za udział we wspaniałej imprezie – dziękujemy!

Autorką zdjęć jest Wiktoria Sasin:

Z satysfakcją informujemy, że w w Ogólnopolskim Konkursie Warszawa da się lubić, który odbył się 13 kwietnia w DK Włochy, szkolny zespół ANDROMEDA zajął II miejsce. Naszym utalentowanym wokalistom i pani Annie Ćwiklińskiej – GRATULUJEMY!


  • RSS